TĒMA: Tieslietas

Ja dzīvo kopā ar emocionālu varmāku

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
08. decembrī, 2022
Toms

Kā legāli atbrīvoties no dzērāja mājās? Kas jādara, lai beigtos ilgo gadu emocionālā vardarbība un piedzīvotu mieru mājās?

A
atbild:
27. decembrī, 2022

Diemžēl jautājumā nav minēts, kas ir persona, kura īsteno emocionālo vardarbību pret jums, un kādēļ jūs dzīvojat ar šo personu kopā (laulība, radniecība, īrnieks), līdz ar to nav iespējams sniegt precīzu atbildi.

Ja piedzīvojat emocionālo vardarbību, piemēram, no laulātā, un plānojat laulību šķirt, tad jums ir iespēja lūgt tiesu noteikt pagaidu aizdardzību pret vardarbību (piemēram, līdz brīdim, kad laulība tiek šķirta). Viens no pagaidu aizsardzības pret vardarbību (arī emocionālās vardarbības) līdzekļiem ir arī pienākums varmacīgajai personai pamest kopīgo mājokli.

Vairāk par pagaidu aizsardzību pret vardarbību (t.sk. to, kādos gadījumos un kā iesniegt pieteikumu tiesā) varat uzzināt LV portāla skaidrojumos, kas pieejami šeit, kā arī raidījumu cikla “Zini savas tiesības” epizodē “Tuvplānā civilprocess – pagaidu aizsardzība pret vardarbību”.