Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Mājoklis

Vai dzīvoklim var pievienot pažobeli

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
21. novembrī, 2022
Jēkabs

Vai dzīvokļa īpašumam var pievienot pažobeli, kurai piekļuve ir tikai caur konkrēto dzīvokli? Dzīvoklis izbūvēts bēniņos. Atlikušajai bēniņu daļai uzmērīšana nav veikta.

A
atbild:
22. novembrī, 2022
Inese Helmane
LV portāls

Dzīvokļa īpašuma likuma 4. pants nosaka, kas ir kopīpašumā esošā daļa. Bēniņi arī ir kopīpašumā esošā daļa. Līdz ar to atbilstoši likuma 16. pantam vienīgi dzīvokļu īpašnieku kopība ir tiesīga pieņemt lēmumu par kopīpašumā esošās daļas pārgrozīšanu (palielināšanu, samazināšanu) u. c. jautājumiem.

Lai precīzi atbildētu uz Jūsu jautājumu, Jums būtu jāvēršas attiecīgās pašvaldības būvvaldē.