Vai būs tiesības īrēt pašvaldības dzīvokli, kuru īrējusi māte

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
12. novembrī, 2022
Daira

Mana māte dzīvo pašvaldības dzīvoklī, kas nav privatizēts. Vai es pēc mātes nāves varētu dzīvot šajā dzīvoklī? Dzīvoju saimnieka mājā, kur pelējums negatīvi ietekmējis manu veselību.

A
atbild:
17. novembrī, 2022
Lidija Dārziņa
LV portāls

Pašvaldībai piederošu dzīvokli nevar mantot.

Pašvaldība ir tiesīga izīrēt tai piederošu dzīvojamo telpu likumā “Par palīdzību dzīvokļa jautājumu risināšanā” noteiktajām personām, ievērojot šī likuma un Dzīvojamo telpu īres likuma noteikumus, kā arī pašvaldības saistošos noteikumus.

Pašvaldības dzīvokļi likumā “Par palīdzību dzīvokļa jautājumu risināšanā” ir paredzēti konkrētām iedzīvotāju grupām, galvenokārt maznodrošinātajiem, kā arī dažādām ārkārtējām situācijām.

Atšķirīga ir kārtība, kādā tiek izīrētas pašvaldībai piederošās, termiņā neprivatizētās dzīvojamās telpas.

Īpašnieks (pašvaldība) saistošajos noteikumos noteic, uz kādu laiku un pēc kādiem kritērijiem tā izīrē savu īpašumu, kā arī dzīvoklī iemitināto ģimenes locekļu tiesības.

Tas ir jāuzzina savas pašvaldības saistošajos noteikumos par dzīvojamo telpu izīrēšanu un palīdzību dzīvokļa jautājumu risināšanā.