Lasīšanai: 1 minūte

Ja algas izmaksa pastāvīgi kavējas

J
jautā:
13. februārī, 2024
Līva

Labdien! Vai pastāv likums, kas mani kā darba ņēmēju aizsargā, ja periodiski nesaņemu algu līgumā noteiktajā datumā? Kur man jāvēršas šādā gadījumā? Algas izmaksas datums līgumā noteikts līdz nākamā kalendārā mēneša 10. datumam, bet darba devējs izmaksu veic vēlāk, aizbildinoties ar starpbanku maksājumu apstrādi utt.

A
atbild:
19. februārī, 2024
Zaida Kalniņa
LV portāls

Darbinieka un darba devēja savstarpējās attiecības regulē darba līgums. Tajā atbilstoši Darba likuma 40. panta otrajai daļai jābūt norādītai arī noteiktajai darba samaksai un tās izmaksas laikam.

Latvijas komercbanku tīmekļvietnēs ir pieejama informācija par maksājumu izpildes laiku, piemēram:

Ja darba devējs pastāvīgi kavē darba samaksas izmaksu un pārrunas ar darba devēju nav situāciju mainījušas, jums ir tiesības vērsties ar sūdzību Valsts darba inspekcijā.