Lasīšanai: 1 minūte

Ko nozīmē CSDD liegums transportlīdzeklim

J
jautā:
18. februārī, 2024
Nauris

Labdien! Man ir jautājums par liegumu visām darbībām ar automašīnu. Automašīnai tikko tika izieta tehniskā apskate, pēc divām dienām skatos, ka ir uzlikts liegums. Vai tas nozīmē, ka es ar to vairāk nevaru braukt?

A
atbild:
20. februārī, 2024
Zaida Kalniņa
LV portāls

Lieguma piemērošana CSDD ir piedziņas vēršana uz kustamo mantu, kas ir viens no piespiedu izpildes līdzekļiem, kuri norādīti Civilprocesa likuma 557. pantā.

Parasti tiesu izpildītājs piemēro liegumu transportlīdzekļiem, kas ir reģistrēti uz parādnieka vārda, saistībā ar parādu piespiedu piedziņu.

Liegumi nozīmē aizliegumu auto pārdot, dāvināt, taču neietekmē jūsu tiesības ar to braukt.

Liegumi tiek noņemti, kad ir nokārtotas parādu saistības un samaksāti tiesu izpildītāja izdevumi.