Kopīpašnieku līgumam jāatbilst pašvaldības noteikumu normām

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
04. novembrī, 2022
Dāvis

Labdien! Kopīpašnieki līgumā par dalītu kopīpašuma lietošanu ir vienojušies, ka katrs kopīpašnieks var norobežot savu domājamo daļu ar žogu. Kopīpašums atrodas Jūrmalā, un Jūrmalas valstspilsētas teritorijas un plānošanas noteikumos ir minēts, ka zemes vienību aizliegts funkcionāli sadalīt, nožogojot atsevišķas tās daļas. Vai man ir atļauts atdalīt savu domājamo daļu un uzstādīt žogu, kā esmu vienojies ar kaimiņiem līgumā, bet kas ir pretrunā Jūrmalas teritorijas izmantošanas un apbūves noteikumiem?

A
atbild:
04. novembrī, 2022
Inese Helmane
LV portāls

LV portāls jau iepriekš ir atbildējis, ka žogu var uzstādīt, ja tas nav pretrunā Jūrmalas valstspilsētas teritorijas izmantošanas un apbūves noteikumiem. Ja tas ir pretlikumīgi, tad žogu uzstādīt nedrīkst. Noslēdzot kopīpašnieku līgumu, tam ir jāatbilst Jūrmalas valstspilsētas teritorijas izmantošanas un apbūves noteikumu normām.

Ieteiktu ar visiem dokumentiem vērsties pašvaldībā, lai noskaidrotu, kā šādā situācijā atļauts rīkoties.