E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 27673
Lasīšanai: 3 minūtes
TĒMA: Reģistri

Kur jāreģistrē ziņas par ārvalstī šķirtu laulību

J
jautā:
21. oktobrī, 2022
Marita

Labdien! Biju precējusies ar Horvātijas pilsoni Horvātijā, reģistrēju laulību Latvijā, tagad esam izšķīrušies Horvātijā. Kā man reģistrēt laulības šķiršanu Latvijā? Ir pieejams dokuments no Horvātijas. Kas man tālāk ir jādara, lai laulību anulētu arī šeit?

A
atbild:
26. oktobrī, 2022

Saskaņā ar Fizisko personu reģistra likuma 14. panta trešo daļu Latvijas pilsoņa, Latvijas nepilsoņa, Latvijā uzturēšanās atļauju, Eiropas Savienības pilsoņa reģistrācijas apliecību vai pastāvīgās uzturēšanās apliecību  saņēmušās personas pienākums ir paziņot Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldei (PMLP) par izmaiņām Fizisko personu reģistrā iekļautajās ziņās par sevi, saviem nepilngadīgajiem bērniem un personām, kuras atrodas tās aizgādnībā vai aizbildnībā, kas izdarītas ārvalsts institūcijās (piemēram, laulības noslēgšana, laulības šķiršana, vārda vai uzvārda maiņa, bērna dzimšana utt.).

Lai Fizisko personu reģistrā aktualizētu informāciju par laulības šķiršanu, jums PMLP ir jāiesniedz:

  • iesniegums par ziņu aktualizēšanu Fizisko personu reģistrā;
  • personu apliecinošs dokuments (nosūtot dokumentus pa pastu, jānosūta tikai personu apliecinoša dokumenta kopija);
  • dokuments, kas apliecina ārvalsts institūcijā reģistrēto faktu (ārvalsts institūcijas izsniegtajam dokumentam ir jābūt tulkotam latviešu valodā).

Dokumentus PMLP iespējams iesniegt attālināti:

  1. nosūtot pa pastu jebkurai PMLP teritoriālajai nodaļai;
  2. ar drošu elektronisko parakstu, nosūtot uz jebkuras PMLP teritoriālās nodaļas elektronisko pastu, pievienojot ar drošu elektronisko parakstu parakstītas dokumentu oriģināla apliecinātas kopijas, izņemot personu apliecinoša dokumenta kopiju;
  3. izmantojot oficiālo elektronisko eAdresi, pievienojot ar drošu elektronisko parakstu parakstītas dokumentu oriģināla apliecinātas kopijas.

Dokumentus iespējams iesniegt arī tuvākajā Latvijas diplomātiskajā vai konsulārajā pārstāvniecībā ārvalstīs.

Šeit ir pieejama plašāka informācija par dokumentu iesniegšanas kārtību PMLP un kontaktinformācija neskaidrību gadījumā.

Labs saturs
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Šomēnes iespējams uzdot vēl 161 jautājumu. Vairāk par e-konsultāciju sniegšanu
Iepazīsti e-konsultācijas
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU