Lasīšanai: 1 minūte

Var celt izpirkuma prasību

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
17. oktobrī, 2022
Inese

Esmu kopīpašniece daļai no dzīvojamās ēkas. Cits šī īpašuma kopīpašnieks pārdod savas domājamās daļas par summu X, neinformējot un neprasot pārējo kopīpašnieku atteikumu no pirmpirkuma tiesības, savukārt jaunais domājamo daļu īpašnieks tās pārdod tālāk par summu Y, arī neinformējot un neiegūstot pārējo atteikumu no pirmpirkuma tiesības. Abi darījumi notika pusgada laikā. Vai varu sniegt tiesā izpirkuma prasību, balstoties uz savu pirmpirkuma tiesību, un izpirkt šīs domājamās daļas par summu X? Pirmais darījums par summu X vēl nav sasniedzis viena gada noilgumu.

A
atbild:
19. oktobrī, 2022
Rīgas Stradiņa universitātes Sociālo zinātņu fakultāte
Inga Kudeikina, Dr. iur., asociētā profesore

Jā, kopīpašniece var celt izpirkuma prasību. Prasība ceļama pret pirmo pārdevēju, otrais pārdevējs norādāms kā trešā persona. Jārēķinās, ka, ceļot prasību, Tiesu administrācijas kontā būs jāiemaksā pirkuma maksa pēc pirmā līguma.