TĒMA: Tieslietas

Vai tiesnesim ir dots termiņš, kurā jānosaka tiesas sēde

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
01. oktobrī, 2022
Olegs

Kāds ir administratīvās tiesas sēdes noteikšanas termiņš pēc pieteikuma saņemšanas tiesā?

A
atbild:
11. oktobrī, 2022
Sandis Zellis
jurists

Ja jautājums uzdots par tiesas sēdi administratīvajā procesā, norādu, ka Administratīvā procesa likums neparedz termiņu, kurā tiesnesim jānosaka tiesas sēdes datums un laiks. Tiesnesis tiesas sēdes datumu un laiku nosaka pēc saviem ieskatiem saprātīgā termiņā, ņemot vērā noslodzi un citu lietu izskatīšanai noteiktos laikus. Vienlaikus informēju, ka lietas izskatīšana pamatā norit rakstveida procesā. Atbilstoši minētā likuma 206. panta otrajai daļai administratīvās lietas izskatīšanu pēc būtības tiesa nosaka mutvārdu procesā, ja to lūdz pieteicējs, trešā persona vai šī likuma 29. pantā minētais tiesību subjekts, kā arī atbildētājs – privātpersona lietās par publisko tiesību līgumiem.

Arī administratīvā pārkāpuma procesā termiņu tiesas sēdes noteikšanai likums neregulē. Turklāt tiesas sēdes noteikšana nav obligāta administratīvā pārkāpuma lietas izskatīšanai. Atbilstoši Administratīvās atbildības likuma 198. panta trešajai daļai tiesnesis var uzdot procesa dalībniekiem rakstveidā atbildēt uz jautājumiem par administratīvā pārkāpuma lietas faktiskajiem apstākļiem un juridisko būtību.