E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 27420
Lasīšanai: 3 minūtes
TĒMA: Mājoklis
1
1

Par remontdarbiem jālemj dzīvokļu īpašnieku kopībai

J
jautā:
20. septembrī, 2022
ES

Vai mājas apsaimniekotājs daudzdzīvokļu mājā drīkst veikt remontdarbus (ja tā nav ārkārtas/avārijas situācija) tikai pēc viena dzīvokļa pieprasījuma, nesaskaņojot ar pārējiem mājas iedzīvotājiem? Kā rīkoties situācijā, ja tas ir noticis un vairākums dzīvokļu īpašnieku nav informēti par remontdarbu izmaksām, kā arī negrib, lai tie tiktu apmaksāti no kopējā budžeta?

A
atbild:
22. septembrī, 2022
Inese Helmane
LV portāls

Dzīvokļa īpašuma likuma 16. pants nosaka, ka dzīvokļu īpašnieku kopība ir tiesīga izlemt ikvienu jautājumu, kas attiecas uz kopīpašumā esošo daļu.

Tātad par remontdarbiem kopīpašumā un par to apmaksu ir jālemj dzīvokļu īpašnieku kopībai, un atbilstoši likuma 16. pantam dzīvokļu īpašnieku kopības lēmums ir saistošs ikvienam dzīvokļa īpašniekam un ir pieņemts, ja “par” balsojuši dzīvokļu īpašnieki, kas pārstāv vairāk nekā pusi no dzīvojamajā mājā esošajiem dzīvokļu īpašumiem, izņemot tos gadījumus, kuriem šī likuma 17. pantā paredzēts cits lēmuma pieņemšanai nepieciešamais balsu skaits vai lielāku nepieciešamo balsu skaitu noteikusi pati dzīvokļu īpašnieku kopība.

Dzīvokļu īpašnieku kopība par savā kompetencē esošajiem jautājumiem lēmumus var pieņemt šādā veidā:

  • dzīvokļu īpašnieku kopsapulcē (19. pants);
  • nesasaucot dzīvokļu īpašnieku kopsapulci, – aptaujas veidā (20. pants);
  • citādi savstarpēji vienojoties (21. pants).

2021. gada 5. augustā stājās spēkā grozījumi Dzīvokļa īpašuma likumā, tas tika papildināts ar 11.1 pantu “Atsevišķas dzīvojamās mājas dzīvokļu īpašnieku tiesības ierosināt būvniecību un veikt remontdarbus”. Tas nosaka: “Ja uz dzīvokļu īpašnieku kopīpašumā esoša zemesgabala atrodas vairākas dzīvojamās mājas, atsevišķā dzīvojamā mājā veikt remontdarbus vai ierosināt būvniecību, ciktāl tā neskar citu atsevišķo dzīvojamo māju vai zemesgabalu un nemaina kopīpašumā esošo domājamo daļu, var tie dzīvokļu īpašnieki, kuriem piederošie atsevišķie īpašumi atrodas šajā dzīvojamā mājā.”

Labs saturs
1
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Līdz mēneša beigām iesniegt e-konsultāciju vairs nav iespējams. Vairāk par e-konsultāciju sniegšanu
Iepazīsti e-konsultācijas
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU