E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 27401
Lasīšanai: 3 minūtes
TĒMA: Mājoklis

Velosipēdu novietne daudzdzīvokļu nama pagalmā

J
jautā:
19. septembrī, 2022
Evija

Vai slēgtai, bez pamatiem, uz zemes novietotai metāla velosipēdu novietnei ar jumtiņu daudzdzīvokļu nama iekšējā pagalmā ir nepieciešama būvatļauja? Īpašums Rīgas centrā, un tas ir iekšpagalms. Namu apsaimnieko biedrība. Dzīvokļi ir privātīpašumā. Šādas novietnes pārdod “AJprodukti.lv” (velosipēdu novietne TEAMe, 6 velosipēdiem, slēdzama).

A
atbild:
28. septembrī, 2022
Rīgas dome
Kaspars Līcītis, Komunikācijas pārvaldes projektu koordinators

Velosipēdu novietnei ir jāizstrādā paskaidrojuma raksts, kas saskaņojams būvvaldē. Saskaņā ar Dzīvokļa īpašuma likuma 4. panta pirmās daļas 3. punktu kopīpašumā esošajā daļā ietilpst zemesgabals, uz kura atrodas attiecīgā dzīvojamā māja, ja tas nepieder citai personai. Atbilstoši minētā likuma 16. panta pirmajai daļai dzīvokļu īpašnieku kopība ir tiesīga izlemt ikvienu jautājumu, kas attiecas uz kopīpašumā esošo daļu.

Izbūvējot jaunu kadastra objektu, tiek mainītas kopīpašumā esošās domājamās daļas, tādējādi saskaņā ar Dzīvokļa īpašuma likuma 16. panta otrās daļas 1. punktu un 17. panta piekto daļu nepieciešams saņemt saskaņojumu no visiem dzīvojamajā mājā esošajiem dzīvokļa īpašumu īpašniekiem.

Atbilstoši Dzīvokļa īpašuma likuma 18. panta otrajai daļai dzīvokļu īpašnieku kopība par savā kompetencē esošajiem jautājumiem lēmumus var pieņemt šādā veidā:

  • dzīvokļu īpašnieku kopsapulcē (19. pants);
  • nesasaucot dzīvokļu īpašnieku kopsapulci, – aptaujas veidā (turpmāk – aptaujas veidā) (20. pants);
  • citādi savstarpēji vienojoties (21. pants).

Visiem dzīvokļu īpašnieku kopības lēmumiem ir vienāds juridisks spēks, neatkarīgi no tā, kurā no šī panta otrajā daļā minētajiem veidiem tie pieņemti (Dzīvokļa īpašuma likuma 18. panta trešā daļa). 

Ņemot vērā minēto, ja balsojums tiek organizēts un balsojuma rezultāti noformēti atbilstoši Dzīvokļa īpašuma likumā noteiktajām prasībām, balsojums ir likumīgs un saistošs visiem dzīvokļu īpašumu īpašniekiem.

Labs saturs
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Šomēnes iespējams uzdot vēl 243 jautājumus. Vairāk par e-konsultāciju sniegšanu
Iepazīsti e-konsultācijas
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU