Lasīšanai: 1 minūte

Kā rīkoties, ja darbs smaržu veikalā izsauc alerģisku reakciju

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
13. septembrī, 2022
Anete

Labdien! Strādāju veikalā, kurā pārdod smaržas, un sāku saprast, ka šī vide ļoti negatīvi ietekmē manu veselību. Biju pie otorinolaringologa (LOR), un ārste teica, ka man ir smaga alerģiska reakcija no darba vidē esošajiem alergēniem – pietūkst deguna gļotāda, līdz ar to aizkrīt ausis, ir iesnas (brīžiem pat šķiet, ka smadzenes ir iekaisušas un uzblīdušas), īsi sakot, tas ir ļoti nepatīkami. Tomēr man patīk strādāt šajā darbavietā, nesen arī ieguvu paaugstinājumu. Kā rīkoties šajā situācijā?

A
atbild:
20. septembrī, 2022
Lidija Dārziņa
LV portāls

Ja jums rūp sava veselība un ja nav iespējama alergēna izslēgšana esošajā darbavietā, jāapsver darbavietas maiņa, lai izvēlētos tādu, kas nav saistīta ar augstu iespējamo alergēnu koncentrāciju vidē un regulāru saskari (gan ar ādu, gan ieelpojot) ar tiem.

Iespējams, ārsts jums ir ieteicis vērsties pie alergologa, lai noteiktu konkrētu alergēnu, kas izsauc šādu reakciju.