E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 27177
Lasīšanai: 2 minūtes

Vai pienāksies atbalsts energoresursu cenu pieauguma daļējai kompensācijai

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
24. augustā, 2022
Viktors

Par energoresursu cenu kompensāciju. Mans īpašums (dzīvoklis) atrodas daudzdzīvokļu mājā, kurai ir sava katlu māja (apkure tiek nodrošināta ar dabasgāzi). Māju apsaimnieko SIA “BaltEst”. Dzīvokļu īpašnieku kopībai nav biedrības statusa. Mājai ir viens kopīgs dabasgāzes pieslēgums un viens kopīgs pieslēgums elektroenerģijas piegādei, nevienam īpašniekam nav individuāla pieslēguma (līgumi par energoresursu piegādēm noslēgti ar SIA “BaltEst”). Abi līgumi ir ar biržas cenām. No 2021. gada oktobra mājas iniciatīvā grupa vairākkārt lūdza apsaimniekotāju noslēgt jaunus līgumus ar fiksētajiem tarifiem, tomēr līdz šim tas netika izdarīts. Līdz ar to tarifi jau ir trīskāršojušies. Piemēram, elektrība par jūliju izmaksāja 48 centus par kWh. Vai 9. augustā pieņemtie lēmumi par energoresursu cenu daļēju kompensāciju attiecas arī uz mūsu mājas dzīvokļu īpašniekiem? Ja attiecas, tad kas, kādā apjomā un kuros periodos? Paldies!

A
atbild:
13. oktobrī, 2022
Ekonomikas ministrija
Sabiedrisko attiecību nodaļa

Arī jūsu gadījumā atbalsts pienākas gan par dabasgāzi, gan elektroenerģiju.

Par dabasgāzi no 2022. gada 1. jūlija līdz 2023. gada 30. aprīlim rēķini ar pārrēķinu, piemērojot valsts atbalstu, tiks iesniegti apsaimniekotājam oktobrī.

Par elektroenerģiju no 2022. gada 1. oktobra līdz 2023. gada 30. aprīlim, saņemot rēķinu ar atlaidi, sākot ar š. g. novembri (par oktobra mēnesi), pirmās 100 kWh katrai mājsaimniecībai tiks aprēķinātas par fiksēto cenu 0,160 eiro par vienu kilovatstundu bez pievienotās vērtības nodokļa, neietverot maksu par sistēmas pakalpojumiem, nākamās kilovatstundas – par tirgotāja cenu.

Labs saturs
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Šomēnes iespējams uzdot vēl 199 jautājumus. Vairāk par e-konsultāciju sniegšanu
Iepazīsti e-konsultācijas