Lasīšanai: 1 minūte

Uz noteiktu laiku noslēgta darba līguma izbeigšanās

J
jautā:
12. augustā, 2013
Dace Goba

Labdien! Vēlējos noskaidrot, ja man ir noslēgts darba līgums uz personas prombūtnes laiku (konkrēti līdz 2014.gada maijam), taču man no februāra (2014.gada) vidus pienāktos maternitātes atvaļinājums, vai mans darba līgums tiek pārtraukts vai paliek spēkā?

A
atbild:
13. augustā, 2013
Zaida Kalniņa
LV portāls

Uz noteiktu laiku noslēgta darba līguma izbeigšanos reglamentē Darba likuma 113.pants. Neraugoties uz to, ka Jums noteiktā laikā tiks piešķirts pirmsdzemdību atvaļinājums, saglabāt darba tiesiskās attiecības šajā uzņēmumā Jūs visticamāk nevarēsiet.

Valsts darba inspekcijas Darba tiesību nodaļas vadošais juriskonsults Vilnis Virza apstiprina, ka Jūsu darba līgums izbeigsies līgumā minētajā termiņā. Ja gadījumā Jūsu darba līgumā, kas noslēgts uz noteiktu laiku, nav noteikts beigu termiņš, darba devējam ir pienākums rakstveidā paziņot Jums par gaidāmo darba tiesisko attiecību izbeigšanos ne vēlāk kā divas nedēļas iepriekš.