Lasīšanai: 1 minūte

Dāvinājuma līgums, ja tiek dāvināta nauda

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
04. augustā, 2022
Aleksandr

Vai drīkst naudas dāvinājuma līgumu parakstīt elektroniski, bez notāra apstiprinājuma? Māte dāvina dēlam 100 000 eiro. Dāvinājuma līgums ar notāra apstiprinājumu (lai nemaksātu nodokļus). Vai ir kāda alternatīva? Piemēram, vai māte un dēls var parakstīt dāvinājuma līgumu elektroniski un nosūtīt to VID?

A
atbild:
12. augustā, 2022

Valsts ieņēmumu dienest (VID) skaidro: saņemot dāvinājumā naudu, ir pietiekami ar to, ka maksājuma mērķī tiek norādīts, ka tas ir dāvinājums. Tātad atsevišķi līgums nav vajadzīgs.

Ja no tuva radinieka saņemts dāvinājums vai vairāki dāvinājumi, kas pārsniedz 10 000 eiro gadā, tad nākamajā gadā no 1. marta līdz 1. jūnijam ir jāiesniedz gada ienākuma deklarācija, tajā norādot saņemto summu deklarācijas D1 pielikumā – ailē “Neapliekamie ienākumi”. Plašāk par to lasiet LV portāla rakstā šeit.