Atbalsts saules paneļu uzstādīšanai

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
02. augustā, 2022
Rihards

Labdien! Dzīvojam privātmājā, kas zemesgrāmatā reģistrēta uz manas mātes vārda (dzīvo viņa un bērni ar ģimenēm). Elektrības līgums ir uz mana vārda. Uzstādīju saules paneļus un vēlos pieteikties atbalsta maksājumiem, bet tur norādīts, ka atbalstu var saņemt ēkas īpašnieks. Varam sniegt iesniegumu uz mātes vārda (finanses mums diezgan kopīgas), tas nebūtu būtiski, bet paneļu un elektrības dokumenti ir uz mana vārda. Man ir notāra apstiprināta pilnvara paneļus uzstādīt u. tml., bet pieņemšanas un nodošanas aktā mātes vārds neparādās, taču skaidri parādās adrese, kurā paneļi uzstādīti: redzams, par kuru īpašumu ir runa. Paneļu līgumos papildu rindiņas ar atsauci uz ēkas īpašnieci nevaram pievienot, jo tie jau ir gatavi un paneļi uzstādīti. Vai tiešām šajā gadījumā uz atbalsta maksājumiem nevaram pretendēt?

A
atbild:
04. augustā, 2022

Ēkas īpašnieks var pretendēt uz Emisijas kvotu izsolīšanas instrumenta atbalstu, izsniedzot notariālu pilnvaru pārstāvēt. Nepieciešamības gadījumā aicinām vērsties Vides investīciju fondā (atbalsts@lvif.gov.lv; tālr. 67 845 111) un pārrunāt konkrēto situāciju.

Vairāk informācijas par konkursu šeit.