E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 26924
Lasīšanai: 2 minūtes
TĒMA: Tieslietas

Par neierašanos uz tiesas sēdi var uzlikt sodu

J
jautā:
27. jūlijā, 2022
Linda

Labdien! Vai mantojuma lietu tiesā var izskatīt bez pieteicēja un liecinieku klātbūtnes, ja ikviens ieinteresētais sniedzis savu skaidrojumu un rakstiski apliecina, ka piekrīt mantojuma apstiprināšanai uz pieteicēja vārda, bet tehnisku/sadzīvisku apstākļu un attāluma dēļ nevar piedalīties procesā?

A
atbild:
29. jūlijā, 2022

Atbildi uz šo jautājumu jums varēs sniegt tikai tiesa, kas skata konkrēto lietu.

Lietas dalībniekus un arī lieciniekus aicina uz tiesu, savlaicīgi paziņojot par tiesas sēdes laiku un vietu, ar tiesas pavēsti. Tiesas sēdes, t.sk. liecinieku nopratināšana, var notikt arī videokonferences veidā, bet ir nepieciešams pieteikt tiesai attiecīgu lūgumu.

Vēršu uzmanību, ka atbilstoši Civilprocesa likuma 74. panta septītajai daļai prasītajam ir pienākums ierasties pēc tiesas aicinājuma tiesā vai savlaicīgi rakstveidā paziņot par iemesliem, kuru dēļ nevar ierasties uz tiesas sēdi, iesniedzot par to pierādījumus.

Ja uz tiesas sēdi nav ieradies kāds no lietas dalībniekiem, liecinieks, eksperts vai tulks, tiesa uzsāk lietas izskatīšanu, ja vien saskaņā ar Civilprocesa likuma 209. vai 210. pantu nav pamats to atlikt.

Ja lietas dalībnieks, kas nav ieradies tiesas sēdē, nav laikus paziņojis tiesai savas neierašanās iemeslu, tiesa var uzlikt šai personai naudas sodu līdz 80 eiro.

Ja kāds no lietas dalībniekiem neierodas tiesā tādu iemeslu dēļ, kurus tiesa atzīst par neattaisnojošiem, tiesa var uzlikt šai personai naudas sodu līdz 150 eiro.

Ja liecinieks bez attaisnojoša iemesla neierodas pēc tiesas vai tiesneša izsaukuma, tiesa viņam var uzlikt naudas sodu līdz 60 eiro vai atvest viņu uz tiesu piespiedu kārtā.

Labs saturs
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Līdz mēneša beigām iesniegt e-konsultāciju vairs nav iespējams. Vairāk par e-konsultāciju sniegšanu
Lūdzam e-konsultācijās neiesniegt jautājumus par situācijām, kas saistītas ar Covid-19.
Informācija, kur vērsties, ir apkopota vietnē covid19.gov.lv.
Iepazīsti e-konsultācijas
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU