Lasīšanai: 1 minūte

Par valdes locekļa atalgojumu

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
18. jūlijā, 2022
Kārlis

Labdien. Uzņēmumā ir valdes loceklis, kas nav darba attiecībās un nesaņem atalgojumu. Esam pieteikušies projektam par skolēnu vasaras nodarbinātību un nodarbinām skolēnus, kuriem kā darbu vadītājs norīkots šis valdes loceklis. Par skolēnu darbu vadīšanu no valsts pienākas dotācija, kas tiek ieskaitīta uzņēmuma kontā. Vai uzņēmums drīkst šo atlīdzību pārskaitīt valdes loceklim bez darba līguma uz rīkojuma pamata? Vai no tās ir jāietur kādi nodokļi?

A
atbild:
24. jūlijā, 2022

SIA valdes loceklim nav obligāti jābūt nodarbinātam uz darba līguma pamata. Atbilstoši Komerclikumam valdes loceklis var darboties uz pilnvarojuma līguma pamata (vadīt un pārstāvēt sabiedrību). Par jautājumā minēto izmaksu valdes loceklim vai citiem darbiniekiem ir ieturami nodokļi saskaņā ar normatīvo aktu regulējumu kā no atlīdzības par darba samaksu. Atlīdzība var tikt izmaksāta uz rīkojuma pamata.