Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Mājoklis

Siltumenerģijas skaitītājs atsevišķā dzīvoklī

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
14. jūlijā, 2022
Jēkabs

Ir plānots dzīvoklī ielikt savu siltuma skaitītāju. Paliek neskaidrs, kā pareizi izrēķināt par koplietošanas telpas (kāpņu telpa) apkures samaksu.

A
atbild:
19. jūlijā, 2022
Latvijas Namu pārvaldītāju un apsaimniekotāju asociācija
Ģirts Beikmanis, valdes priekšsēdētājs

Vienā atsevišķā dzīvoklī uzstādot siltuma skaitītāju, nebūs iespējams norēķināties pēc tā rādījumiem. Lai daudzdzīvokļu mājā patērētās siltumenerģijas sadale varētu notikt pēc dzīvokļos uzstādītiem individuāliem siltumenerģijas skaitītājiem, ar tiem ir jāaprīko pilnīgi visi dzīvokļi. Ja mājā ir izveidota šāda sistēma, tad starpību starp mājas apkurei patērēto enerģiju un dzīvokļu skaitītājos uzskaitīto sadala proporcionāli dzīvokļu apkurināmai platībai.