Lasīšanai: 1 minūte

Automašīnas novietošana ilgstošai stāvēšanai

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
08. jūlijā, 2022
Ingrīda

Vai pilsētā ir atļauts nakšņot automašīnā, to darot bezmaksas stāvvietās? Vai ir likumi, kas aizliedz publiskās stāvvietas un pilsētas ceļmalās esošās stāvvietas izmantot nakšņošanai auto? Gadījumā, ja netiek piemēslota teritorija ap auto, veikti bojājumi, attiecīgo stāvvietu izmantojot, lai pārnakšņotu, nepametot auto.

A
atbild:
21. novembrī, 2022
Sandis Zellis
jurists

Normatīvie akti neliedz nakšņot transportlīdzeklī, to novietojot publiskajā stāvlaukumā vai ārpus ceļa.

MK noteikumu Nr. 279 “Ceļu satiksmes noteikumi” 118. punkts aizliedz ilgstoši atstāt transportlīdzekli uz ceļa. Ilgstoša stāvēšana (atpūta, nakšņošana u. tml.) ārpus apdzīvotām vietām atļauta tikai stāvlaukumos vai ārpus ceļa robežām.