TĒMA: Ārlietas

Latvijā netiek atzītas viendzimuma laulības

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
27. jūnijā, 2022
Jana

Labdien! Gada beigās grasos noslēgt viendzimuma laulības ar Brazīlijas pilsoni (Brazīlijā), taču plānojam dzīvot Latvijā. Vai mūsu laulība skaitīsies aktuāla, lai varētu nokārtot vīzu? Un kādi dokumenti ir nepieciešami?

A
atbild:
28. jūlijā, 2022
Olga Lauva
juriste

Latvija ir starp tām valstīm, kas neatzīst nedz citā valstī noslēgtās viendzimuma laulības, nedz partnerattiecības.

Latvijas pilsoņiem vīzas ieceļošanai Brazīlijā ar tūrisma mērķi nav nepieciešamas, ja uzturēšanās nepārsniedz 3 mēnešus pusgada laikā. Latvijas nepilsoņiem ieceļošanai Brazīlijā nepieciešams saņemt vīzas.

Vīzu jautājumos aicinu sazināties ar Latvijā akreditēto Brazīlijas vēstniecību Zviedrijā.

Latvijas pilsonība ir saglabājama personām, kuras ir ieguvušas Brazīlijas pilsonību. ES oficiālajā tīmekļa vietnē ir ievietota informācija, ka personām, kuras vēlas pārcelties uz dzīvi kādā ES dalībvalstī no citas dalībvalsts vai no citas valsts ārpus ES, parasti ir iespēja doties turp ar laulāto. Tomēr viendzimuma pāriem ne vienmēr ir šāda iespēja, arī tad, ja tie ir oficiāli reģistrējuši partnerattiecības vai laulību. Katrai dalībvalstij ir jāpieņem lēmums par to, vai tā atļauj vai atzīst viendzimuma laulības vai partnerattiecības. Latvijā netiek atzītas viendzimuma laulības saskaņā ar Satversmes 110. pantu.

Par viendzimuma pāriem, ES pilsoņu brīvu pārvietošanos, migrāciju un patvērumu aicinu vairāk uzzināt šeit.