Ir miris vīrs, bet mantojumā ir palicis ieķīlāts bankā dzīvoklis. Kas notiks ar dzīvokli? Vēl ir garants, kas dzīvo ārzemēs. Vīrs bija tur īpašnieks dzīvoklim, un garants maksā kredītu. Man ir vairāk nekā 70 gadu: vai vecumam ir nozīme, apstiprinot mantojuma tiesības? Cik ilgā laikā vajag pieteikties?
Mantojums atklājas ar mantojuma atstājēja nāvi vai izsludināšanu par mirušu. Mantojuma lietas kārtošanu var uzsākt, kad saņemta miršanas apliecība.
Savukārt mantojuma pieņemšanas termiņu nosaka Civillikums – ja mantojuma atstājējs pēdējās gribas rīkojumā nav noteicis konkrētu pieņemšanas termiņu un tas nav noteikts zvērināta notāra publicētajā sludinājumā, tad vēlme pieņemt mantojumu ir jāizsaka gada laikā.
Saskaņā ar Civillikuma 385. pantu: kam vispār ir tiesība iegūt mantu, tam ir arī tiesība iegūt mantojumu vai tā sastāvdaļu. Mantot spēj fiziskas un juridiskas personas.
Līdz ar to spējai mantot fiziskām personām nav vecuma ierobežojuma.
Savukārt tas, kas notiks ar konkrēto īpašumu, būs atkarīgs, pirmkārt, no mantojuma atstājēja pēdējas gribas rīkojuma, ja tāds ir (piemēram, testamenta, mantojuma līguma), un, otrkārt, no mantinieku rīcības (pieņemt vai atraidīt mantojumu).
Dzīvoklim uzliktā hipotēka par labu bankai saglabāsies neatkarīgi no tā, kurš mantos īpašumu. Ja neviens no mantiniekiem mantojumu nepieņems, tad īpašums tiks atzīts par bezmantinieka mantu un pārdots izsolē.
Viena kalendāra mēneša ietvaros sniedzam 250 e-konsultācijas.
Tā kā limits ir sasniegts, jautājumu varēsi iesniegt, sākot no nākamā mēneša 1.dienas.
Iespējams, ka atbilde uz līdzīgu jautājumu jau ir sniegta, tāpēc izmanto e-konsultāciju meklētāju!