Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Tieslietas

Nostiprinājuma lūgumu sagatavo zvērināts notārs

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
01. jūnijā, 2022
Jūlija

Kā noformēt zemesgabala dāvinājumu (tēvs meitai) elektroniski bez notāra?

A
atbild:
06. jūlijā, 2022
Olga Lauva
juriste

Šajā gadījumā darījuma puses privātu dāvinājuma līgumu (Civillikuma 1912. pants) var sagatavot patstāvīgi, parakstot to ar elektronisko parakstu, bet, lai iereģistrētu nekustamo īpašumu zemesgrāmatā, būs jāvēršas pie zvērināta notāra ar lūgumu sagatavot attiecīgu nostiprinājuma lūgumu. Saskaņā ar Civillikuma 994. pantu par nekustamā īpašuma īpašnieku atzīstams tikai tas, kas par tādu ierakstīts zemesgrāmatā.