Labdien! Pirms 7 gadiem vīrs paņēma automašīnu līzingā. Pēc pāris gadiem automašīna tika pārdota citam. Šobrīd parāds ir apmēram 3500 eiro. Ar tiesu izpildītāju ik mēnesi jāsazinās, lai viņš ATKAL atsauc rīkojumu no darba devēja un atbloķē bankas kontu. Tā turpinās jau 3 gadus. Maksājumus veicam laikus, nekad nekavējam, viss notiek, kā tika sarunāts. Bet parāda summa nemainās. Šogad vīram no VID bija jābūt 1500 eiro atmaksai, ko tiesu izpildītājs arī norakstīja. Un atkal: parāda summa neizmainījās. Vai mēs varam vērsties pie cita tiesu izpildītāja? Man liekas, tas ir nenormāli, ja pa 3 gadiem samaksā vairāk par 7000 eiro un parāda summa nemainās.
Konkrētajā situācijā noteikti ir jāsazinās ar tiesu izpildītāju un jānoskaidro saņemto maksājumu apmērs, kāds ir veikts konkrētajā izpildu lietā. Papildus tam ir jāpārliecinās, vai tiesu izpildītāja lietvedībā nav citu izpildu lietu, jo īpaši augstākas kārtas lietu. Tāda situācija, ka persona veic maksājumus, taču parāda summa nesamazinās, izveidoties nevar.
Saskaņā ar Tiesu izpildītāju likuma 83. panta pirmo daļu zvērinātu tiesu izpildītāju tiešā uzraudzība piekrīt tai apgabaltiesai, kuras darbības teritorijā atrodas viņu amata vieta. Šī panta otrajā daļā ir noteikts, ka uzraudzību par zvērinātu tiesu izpildītāju amata darbībām rajona (pilsētas) tiesa veic civilprocesuālajā kārtībā. Tādēļ, ja uzskatāt, ka tiesu izpildītājs ir rīkojies prettiesiski, jums ir tiesības saskaņā ar Civilprocesa likuma 632. panta pirmo daļu pārsūdzēt tiesu izpildītājas darbības sprieduma izpildīšanā vai viņas atteikumu izpildīt šādas darbības, izņemot šā likuma 617. pantā noteikto gadījumu, iesniedzot motivētu sūdzību rajona (pilsētas) tiesā pēc tiesu izpildītāja amata vietas 10 dienu laikā no pārsūdzamās darbības izdarīšanas dienas vai dienas, kad sūdzētājam, kuram nav paziņots par izdarāmās darbības laiku un vietu, kļuvis par to zināms.
Viena kalendāra mēneša ietvaros sniedzam 200 e-konsultācijas.
Tā kā limits ir sasniegts, jautājumu varēsi iesniegt, sākot no nākamā mēneša 1.dienas.
Iespējams, ka atbilde uz līdzīgu jautājumu jau ir sniegta, tāpēc izmanto e-konsultāciju meklētāju!