E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 26363
Lasīšanai: 3 minūtes

Par iespējamo palīdzību dzīvokļa jautājumu risināšanā repatriantiem jāuzzina pašvaldībā

J
jautā:
22. maijā, 2022
Jeļena

Esmu repatriants no 2015. gada. Kad man radās tiesības uz dzīvokļa īres maksu saskaņā ar likumu “Par palīdzību dzīvokļa jautājumu risināšanā”? Vai es varu lūgt šo palīdzību tagad?

A
atbild:
29. maijā, 2022
Lidija Dārziņa
LV portāls

Repatriācijas likuma 8. pantā noteikti pašvaldības pienākumi repatriācijas jautājumu risināšanā: pašvaldība sniedz repatriantam palīdzību dzīvokļa jautājumu risināšanā saskaņā ar likumu “Par pašvaldību palīdzību dzīvokļa jautājumu risināšanā”. Šajā likumā noteikts, ka repatriantu ar dzīvojamo telpu pēc viņa izvēles nodrošina pašvaldība, kuras administratīvajā teritorijā repatriants, viņa vecāki vai vecvecāki pastāvīgi dzīvojuši pirms izceļošanas no Latvijas, vai pašvaldība, kuras palīdzības reģistros dienā, kad attiecīgā persona iesniegusi iesniegumu par palīdzības saņemšanu, nav reģistrētas personas, kas ar dzīvojamo telpu nodrošināmas pirmām kārtām.

Pirmām kārtām ar dzīvojamo telpu nodrošināmo personu vidū ir repatrianti, kuri izceļojuši no Latvijas laikā līdz 1990. gada 4. maijam un kuriem nav iespējams likumā noteiktajā kārtībā iemitināties pirms izceļošanas no Latvijas aizņemtajā dzīvojamā telpā, vai repatrianti, kuri dzimuši ārvalstīs vai izceļojuši no Latvijas pēc 1990. gada 4. maija un izceļošanas brīdī bijuši nepilngadīgi. Repatrianti ar dzīvojamo telpu nodrošināmi tikai tad, ja ir reģistrēti šāda veida palīdzības saņemšanai ne vēlāk kā sešus mēnešus pēc tam, kad ieguvuši tiesības uz nodrošinājumu ar dzīvojamo telpu.

Lēmumu par palīdzības sniegšanu dzīvokļa jautājumu risināšanā pieņem pašvaldības dome vai tās deleģēta institūcija, ievērojot šā likuma noteikumus un pašvaldības domes saistošos noteikumus.

Savukārt mājokļa pabalstu, kas ietver arī atbalstu īres samaksai, kā pamata sociālās palīdzības pabalstu pašvaldība piešķir Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likumā noteiktajā kārtībā.

Par iespējām saņemt atbalstu kā repatriantam jums jāuzzina pašvaldībā.

Labs saturs
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Līdz mēneša beigām iesniegt e-konsultāciju vairs nav iespējams. Vairāk par e-konsultāciju sniegšanu
Iepazīsti e-konsultācijas
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU