E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 30110
Lasīšanai: 2 minūtes

Vai var nopirkt zemi no personas, kuras īpašumtiesības nav ierakstītas zemesgrāmatā

J
jautā:
05. augustā, 2023
Valters

Labdien! Vēlos iegādāties zemi, kuras statuss ir šāds: zeme, par kuru pieņemti zemes komisiju atzinumi par īpašuma tiesību atjaunošanu. Kādas darbības jaunajiem īpašniekiem ir jāveic, lai ierakstītu zemi zemesgrāmatā? Zemes īpašniekiem nav naudas, lai sakārtotu zemes ierakstīšanu zemesgrāmatā. Es apmaksātu visus izdevumus, organizētu visus darbus, bet pēc tam uzreiz gribu būt drošs, ka zemi pārdos man par iepriekš sarunāto summu. Vai ir iespēja noslēgt līgumu, kurā ir paredzēts, ka par manu naudu tiek veikts ieraksts zemesgrāmatā un pēc tam uzreiz īpašums tiek pārdots man?

A
atbild:
13. septembrī, 2023

Pēc Valsts zemes dienesta lēmuma par īpašuma tiesību atjaunošanu saņemšanas jānostiprina īpašuma tiesības zemesgrāmatā. Civillikuma 994. pantā ir noteikts, ka “par nekustama īpašuma īpašnieku atzīstams tikai tas, kas par tādu ierakstīts zemes grāmatās”.

Karte ar Zemesgrāmatu nodaļu (pilsētas (rajonu) tiesas) atrašanas vietām ir pieejama šeit. Iesniedzamo dokumentu saraksts ir pieejams sadaļā “Atgūtās zemes ierakstīšanai nepieciešamie dokumenti” šeit.

Par darījuma formas izvēli jums ir jākonsultējas ar zvērinātu notāru. Notāru kontaktinformācija ir pieejama šeit.

Pie notāra jūs varēsiet, piemēram, apliecināt savu naudas aizdevumu personai par zemes ierakstīšanu zemesgrāmatā. Ja persona nepārdos jums zemi, tad tai būs jāatmaksā jums darījumā ieguldītā nauda.

Labs saturs
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Šomēnes iespējams uzdot vēl 159 jautājumus. Vairāk par e-konsultāciju sniegšanu
Iepazīsti e-konsultācijas