Lasīšanai: 1 minūte

Vai, mainoties darba līguma noteikumiem, ir izmaksājama atvaļinājuma nauda

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
07. maijā, 2022
Anita

Labdien! Pārgāju strādāt tajā pašā uzņēmumā uz zemāk apmaksātu darbu. Vai iepriekšējā darbā uzkrātā atvaļinājuma nauda darba devējam bija jāizmaksā?

A
atbild:
18. maijā, 2022
Zaida Kalniņa
LV portāls

Jūsu sniegtais situācijas apraksts liecina, ka darba attiecības nav izbeigtas, bet, pusēm vienojoties, ir veikti grozījumi darba līgumā par citādiem nodarbinātības noteikumiem.

Atbilstoši Darba likuma 98. panta otrajai daļai, ja darba attiecības atbilstoši darba devēja piedāvātajiem darba līguma grozījumiem turpinās un samazinās darbinieka darba samaksa, tad darba devējam ir pienākums izmaksāt darbiniekam iepriekš noteikto darba samaksu, bet, ja darbiniekam noteikta akorda alga, – vidējo izpeļņu vienu mēnesi pēc darba līguma grozīšanas dienas.

Tā kā darba attiecības nav izbeigtas, bet turpinās citā amatā, konkrētajā situācijā darba devējam nav jāizmaksā neizmantotā atvaļinājuma kompensācija. Jūsu uzkrātā atvaļinājuma dienu skaits nezūd un nesamazinās.