E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 26149
Lasīšanai: 3 minūtes
TĒMA: Vide
1
1
1
1

Kur suns var iet bez pavadas

J
jautā:
25. aprīlī, 2022
Janīna

Labdien! Dzīvoju daudzdzīvokļu mājā ārpus pilsētas, t. i., novadā. Man ir maza auguma suns, kam nepienākas nēsāt uzpurni un kas nav agresīvais suns. Vienmēr ir aplikta kakla siksna un līdzi pavada un maisiņi izkārnījumu savākšanai. Pa koplietošanas koridori ejam bez pavadas. Suns nerej. Suns ir blakus, kontrolējamā attālumā. Dažreiz suns pieskrien pie kāda pretimnākoša kaimiņa. Man jautājums: vai koplietošanas koridors skaitās īpašnieka adrese vai turējumā esošā teritorija? MK 266 p. 11 nosaka: ja suns atrodas ārpus īpašnieka teritorijas, tam jābūt uzliktai kaklasiksnai. Kāda kaimiņiene protestē un norāda, ka jāiet ar suni pa koridori ar pavadu. Es nepiekrītu, jo koplietošanas koridors ir suņa īpašnieka esošā teritorija proporcionāli dzīvokļa īpašuma daļai. Vai tiešām nevar ar suni pa koplietošanas koridori iet bez pavadas? MK 266 p. 12.1. noteic, ka pilsētās un ciemos ārpus norobežotas teritorijas suns jāved pavadā. Toties p. 13. atļauj pilsētās un ciemos ārpus norobežotas teritorijas sunim bez pavadas atrasties zaļajā zonā vai mežā (izņemot pašvaldības noteiktās vietās) īpašnieka uzraudzībā un redzeslokā un attālumā, kādā īpašnieks spēj kontrolēt dzīvnieka rīcību. Vai daudzdzīvokļu nama pagalma zaļā zona ir p. 13. minētā zaļā zona? Vai tikai zaļā zona skaitās, ejot pa pļavu, koku aleju utt.? Paldies!

A
atbild:
28. aprīlī, 2022
Inese Helmane
LV portāls

Dzīvnieku aizsardzības likuma 5. panta otrās daļas 3. punktā noteikts, ka dzīvnieka īpašnieka pienākums ir nodrošināt, lai dzīvnieks netraucētu un neapdraudētu cilvēkus vai citus dzīvniekus.

Ministru kabineta noteikumu Nr. 266  “Labturības prasības mājas (istabas) dzīvnieku turēšanai, tirdzniecībai un demonstrēšanai publiskās izstādēs, kā arī suņa apmācībai” 11. punkts nosaka: ja suns atrodas ārpus tā īpašnieka vai turētāja valdījumā vai turējumā esošās teritorijas, sunim jābūt uzliktai kaklasiksnai vai citam aksesuāram, piemēram, iemauktiņiem, bet bīstamam sunim jābūt arī sarkanai atšķirības lentei, ar ko apzīmē bīstamu suni.

Tātad koplietošanas koridorā sunim ir nepieciešama pavada.

MK noteikumu 13. punkts nosaka: pilsētās un ciemos ārpus norobežotās teritorijas suns bez pavadas var atrasties zaļajā zonā un mežā (izņemot vietējo pašvaldību noteiktās vietas, kur saskaņā ar vietējo pašvaldību saistošajiem noteikumiem tas ir aizliegts) pastaigas laikā īpašnieka vai turētāja uzraudzībā un redzeslokā tādā attālumā, kādā īpašnieks vai turētājs spēj kontrolēt dzīvnieka rīcību.

Pilsētu un ciemu zaļajās zonas, kur ar suni nedrīkst staigāt bez pavadas, parasti ir ierīkotas brīdinājuma zīmes. Svarīgi, kādas teritorijas, kur aizliegts brīvi iet ar suni, ir noteiktas pašvaldības saistošajos noteikumos.

Labs saturs
1
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Šomēnes iespējams uzdot vēl 198 jautājumus. Vairāk par e-konsultāciju sniegšanu
Iepazīsti e-konsultācijas
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU