TĒMA: Mājoklis

Kā tiek aprēķināts ūdens patēriņš, ja nav uzstādīts skaitītājs

J
jautā:
14. aprīlī, 2022
Mārtiņš

Esmu daudzdzīvokļu denacionalizētā nama dzīvokļa īrnieks. Ar apsaimniekotāju ir noslēgts beztermiņa īres līgums. Dzīvoklī nav uzstādīts ūdens skaitītājs, tāpēc maksāju saskaņā ar saņemto rēķinu, kurā ir aprēķināta maksa par vienību un noteikts vienību skaits vienam iedzīvotājam. Rēķinā par martu ūdens un kanalizācijas vienības maksa palielinājusies līdz 6,21 eiro par vienību. Pareizinot to ar 8 m3, vienam cilvēkam par ūdeni jāmaksā 52,11 eiro mēnesī + PVN, kas nav samērīga cena. Apsaimniekotājs to pamato ar kopējo ēkas ūdens un kanalizācijas pakalpojuma izmaksām. Vai rēķina maksas aprēķinā nav radusies kļūda, un vai vienību skaits 8 m3 mēnesī nav pārāk liels?

A
atbild:
23. aprīlī, 2022
Inese Helmane
LV portāls

Ministru kabineta noteikumu Nr. 1013 “Kārtība, kādā dzīvokļa īpašnieks daudzdzīvokļu dzīvojamā mājā norēķinās par pakalpojumiem, kas saistīti ar dzīvokļa īpašuma lietošanu” 17. punkts nosaka aprēķinu, kādu veic par pakalpojumiem, kuri nav mērāmi vai kuru patēriņa noteikšanai nav uzstādīti skaitītāji. 17. punkta piektā daļa paredz, ka maksu par kanalizāciju nosaka proporcionāli patērētajam ūdens daudzumam, – cik kubikmetru ūdens patērēts, tik arī jāmaksā par kanalizāciju.

Lai gūtu precīzāku atbildi, ieteiktu ar visiem dokumentiem vērsties pie kvalificēta jurista vai zvērināta advokāta.