Valsts atbalsta maksājums par dabasgāzi

J
jautā:
12. februārī, 2022
Reinis

Labdien! Saskaņā ar valdības lēmumu atbalsts tiek piešķirts arī daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas īpašniekam vai apsaimniekotājam, ja tajā dabasgāzi lieto mājsaimniecības. Vai daudzdzīvokļu nama iedzīvotājiem (mājsaimniecībām) pastāv iespējas saņemt valsts atbalstu maksājumiem par dabasgāzi, ja apsaimniekotājs nav iesniedzis pieteikumu “Latvijas Gāzei” atbalsta saņemšanai noteiktajā termiņā, līdz janvāra pēdējam datumam?

A
atbild:
22. februārī, 2022

Ja lietotājs nepieciešamo informāciju iesniedz pēc noteiktā termiņa, tad maksas samazinājums par patērēto dabasgāzi (turpmāk – maksas samazinājums) nevar tikt attiecināts uz iepriekšējā mēneša rēķinu, tomēr tas ir pieskaitāms pie nākamā rēķina, veicot vajadzīgās korekcijas. Ja lietotājs piesakās valsts atbalstam līdz 2022. gada 30. aprīlim, tad šim lietotājam ir iespēja saņemta valsts atbalsta periodam noteikto maksas samazinājuma apjomu. Tādējādi dabasgāzes tirgotājs var iesniegt informāciju un datus Ekonomikas ministrijai, kā arī saņemt atmaksu vēlāk, pamatojoties uz korekcijas aprēķinu, kas paredzēts Ministru kabineta 2017. gada 7. februāra noteikumu Nr. 78 “Dabasgāzes tirdzniecības un lietošanas noteikumi” 168.7 punkta otrajā apakšpunktā.