Lasīšanai: 1 minūte

Likums nosaka, kad banka drīkst atklāt informāciju par klienta darījumiem

J
jautā:
01. jūlijā, 2013
sarmiite

Vai sociālā dienesta darbinieks, ja man ir trūcīgais statuss, tad bankas konta izrakstus var pieprasīt tikai man vai arī man nezinot pieprasīt pašai bankai?

A
atbild:
02. jūlijā, 2013
Finanšu un kapitāla tirgus komisija
Laima Auza, Komunikācijas daļas vadītāja

Kredītiestāžu likuma 63.pantā ir minēti visi gadījumi, kad kredītiestāde var sniegt neizpaužamās ziņas – atklāt informāciju par klientu darījumiem.

Jūsu aprakstītajā situācijā sociālā dienesta darbiniekam likumā nav paredzētas tiesības saņemt šādu informāciju bez klienta ziņas. Cita situācija – ja klients pilnībā uzticas un pats pilnvarojis sociālo darbinieku veikt kādas darbības ar savu kontu.