Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Finanses

Situācija par kontu jānoskaidro konkrētajā uzņēmumā

J
jautā:
19. augustā, 2019
Andrejs

Vai un kādos gadījumos Latvijā reģistrēts uzņēmums (vai valsts vai pašvaldības iestāde) drīkst atteikties veikt maksājumu uz citā ES un SEPA dalībvalstī reģistrētu bankas kontu, kas ir iesniegts IBAN formātā? Piemēram, atteikties veikt algas vai pabalsta izmaksu uz “Revolut”, “N26” vai “Transferwise” kontu, jo esot nepieciešams Latvijā reģistrēts bankas konts.

A
atbild:
12. septembrī, 2019
Finanšu un kapitāla tirgus komisija
Dace Jansone, Komunikācijas daļas vecākā sabiedrisko attiecību speciāliste

Maksājumu jomas normatīvie akti, kuru ievērošanu kontrolē Finanšu un kapitāla tirgus komisija, šo jautājumu neregulē, līdz ar to arī nenosaka aizliegumu. Aicinām vērsties pēc situācijas skaidrojuma pie konkrētā uzņēmuma. Iespējams, šādu ierobežojumu nosaka noslēgtais darba līgums starp darba devēju un ņēmēju.