Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Tieslietas

Pierādījumu kopumu vērtē procesa virzītājs

J
jautā:
17. janvārī, 2022
Olegs

Kad pierādījumu kopums kriminālprocesā ir uzskatāms par pietiekamu aizdomās turētā statusa piešķiršanai?

A
atbild:
10. februārī, 2022
Olga Lauva
juriste

Atbilstoši Kriminālprocesa likuma 65. pantam aizdomās turētais ir persona, par kuru pierādījumu kopums procesa virzītājam dod pamatu pieņēmumam, ka izmeklējamo noziedzīgo nodarījumu, visticamāk, izdarījusi konkrētā persona. Persona aizdomās turētā statusu iegūst no brīža, kad procesa virzītājs pieņem attiecīgo lēmumu.

Lēmumu par to, vai pierādījumu kopums ir pietiekams, pieņem procesa virzītājs, vērtējot lietā esošos pierādījumus, to ticamību, attiecināmību un pieļaujamību.