DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
08. maijā, 2024
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde
1
1

Memoranda padomē ar nevalstiskajām organizācijām pārrunā aktuālo valsts budžeta veidošanas procesā

FOTO: Gatis Rozenfelds, Valsts kanceleja

Trešdien, 8. maijā, norisinājās Nevalstisko organizāciju un Ministru kabineta sadarbības memoranda īstenošanas padomes (Memoranda padomes) sēde, kuras laikā sadarbības memorandam pievienojās jaunas organizācijas un tika diskutēts par valsts budžeta plānošanu.

NVO un MK sadarbības memorandam pievienojās un to parakstīja deviņas nevalstiskās organizācijas (NVO), tai skaitā arī trīs NVO, ko izveidojuši Latvijā dzīvojošie Ukrainas iedzīvotāji.

Šī bija pirmā reize, kad Memoranda padomes sēde norisinājās jaunajā paplašinātajā formātā – līdzās Memoranda padomes locekļiem sēdē piedalījās vairāki valdības pārstāvji, ko atzinīgi novērtēja arī NVO pārstāvji. Plānots, ka Memoranda padomes sēdes paplašinātajā sastāvā turpmāk notiks reizi gadā. Sēdē piedalījās Ministru prezidente un Memoranda padomē pārstāvēto Finanšu, Iekšlietu, Kultūras, Tieslietu, un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju ministri.

Sēdes laikā finanšu ministrs NVO informēja par aktualitātēm valsts budžeta plānošanā, izklāstot aktuālo situāciju un iepazīstinot ar plānotajām izmaiņām šajā procesā. Prognozējams, ka nākamo gadu budžeta plānošanā valdības prioritāte būs drošība, kam plānots novirzīt pieejamo papildus finansējumu. Nākotnē Finanšu ministrija plāno pāreju uz rezultātu orientētu budžetu, kas nozīmē finansēt valsts pakalpojumus un mērīt to sabiedrisko labumu. Finanšu ministrija vēlas ieviest atbildīguma principu valsts budžeta plānošanā, proti, vērtējot, vai izvirzītie mērķi ir sasniegti. Tāpat valsts budžeta izdevumus turpmāk noteiks uz nākamajiem četriem gadiem; tos palielināt būs iespējams, tikai veicot izmaiņas nodokļu politikā.

Sarunā par valsts budžeta plānošanu NVO pārstāvji uzsvēra nepieciešamību pēc plašākas NVO iesaistes valsts budžeta plānošanā, vienlaikus pozitīvi atsaucoties uz jau īstenotiem pozitīviem sadarbības piemēriem ar ministrijām un atbildīgajām iestādēm.

Tāpat sēdes laikā tika ziņots par nevalstiskā sektora būtiskākajiem attīstības rādītājiem, biedrību un nodibinājumu aktivitāti un ieguldījumu Latvijas ekonomikā. Tika pausti konkrēti priekšlikumi par atbalstu NVO un sabiedrībai, uzsverot nepieciešamību palielināt apjomu valsts budžeta programmai “NVO fonds” kā nozīmīgākajai programmai NVO atbalstam, palielināt līdzekļu apjomu līdzfinansējuma programmai, ņemot vērā potenciālo pienesumu, ko

NVO dalība starptautiskajos projektos sniedz Latvijas ekonomikai, kā arī veidot īpašas programmas brīvprātīgā darba atbalstam un sabiedrības noturības spēju stiprināšanai.

Labs saturs
1
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI