TĒMA: Satiksme

Sniega tīrīšana uz pašvaldības un privātajiem ceļiem

J
jautā:
27. decembrī, 2021
Ieva

Labdien! Vai pašvaldībai, tīrot ceļu lauku teritorijās, ir tiesības piestumt ceļa galam priekšā sniega valni?

A
atbild:
06. janvārī, 2022
Signe Laizāne
LV portāls

Saskaņā ar likumu Par autoceļiem visi Latvijas autoceļi pēc to nozīmes iedalāmi valsts autoceļos, pašvaldību ceļos, komersantu ceļos un māju ceļos. Māju ceļi ir tie, kuri nesavieno citus augstāka līmeņa ceļus, bet nodrošina piekļuvi konkrētām mājām (saimniecībām). Vietējai varai ir pienākums rūpēties par ceļiem, kas ir tās īpašums.

Savukārt māju īpašniekiem ir pienākums rūpēties par savu ceļu (īpašumu), arī sniega attīrīšanu no tā, ja ir vēlme izkļūt no sava mājas ceļa uz koplietošanas ceļa.

Ja esat vienīgais ceļa lietotājs bez ģimenes atbalsta iespējām un apstākļi ir veselību un dzīvību apdraudoši, var ieteikt vērsties vietējā pašvaldībā ar lūgumu sociālās palīdzības kārtā, lai nodrošinātu izkļūšanu uz pašvaldības ceļa.