Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Reģistri

Dokumenta izdošana svešvalodā

J
jautā:
03. oktobrī, 2018
Lilita

Labdien! Vēlos uzzināt, vai ir iespējams saņemt laulības apliecību angļu valodā. Viens no laulātajiem ir citas ES valsts pilsonis, un laulība ir jāreģistrē arī tajā valstī. Paldies!

A
atbild:
11. oktobrī, 2018

Saskaņā ar Civillikuma 41. pantu Latvijas Republikā laulību reģistrē dzimtsarakstu nodaļā.

Civilstāvokļa reģistrāciju (laulība) dzimtsarakstu nodaļas veic saskaņā ar Civilstāvokļa aktu reģistrācijas likumu.

Saskaņā ar minētās tiesību normas 3. panta 2. daļu dzimtsarakstu nodaļas ir attiecīgo pašvaldību iestādes, uz kurām attiecas Valsts valodas likuma normas. Saskaņā ar Dokumentu juridiskā spēka likuma 8. panta 2. daļu dokumenti ir izstrādājami valsts valodā.

Tādējādi valsts vai pašvaldību iestādēm, ja speciālajos likumos nav noteikts atbilstošs deleģējums, ir tiesības izdot dokumentus tikai valsts valodā.

Gadījumā, ja Jums ir nepieciešamība pēc dokumenta atvasinājuma svešvalodā, Jums ir iespēja vērsties pie zvērināta notāra, kurš apliecinās dokumenta tulkojuma autentiskumu.