Par lēmuma pieņemšanas termiņu

J
jautā:
02. decembrī, 2014
Inga

Vai ir noteikts termiņš, cik ilgā laikā jāpieņem lēmums par bezdarbnieka pabalsta apmēru, kopš ir saņemta visa nepieciešamā informācija (saskaņā ar MK noteikumu Nr.866 "Vidējās apdrošināšanas iemaksu algas aprēķināšanas kārtība bezdarbnieka pabalsta apmēra noteikšanai un bezdarbnieka pabalsta un apbedīšanas pabalsta piešķiršanas, aprēķināšanas un izmaksas kārtība" 11.punkts nosaka, ka lēmumu par bezdarbnieka pabalsta piešķiršanu vai atteikumu piešķirt pabalstu, aģentūras nodaļa pieņem 10 darbdienu laikā pēc visas pabalsta piešķiršanai nepieciešamās informācijas saņemšanas no Nodarbinātības valsts aģentūras un Valsts ieņēmumu dienesta, nevis no dokumentu iesniegšanas dienas.)

A
atbild:
11. decembrī, 2014
Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra
Aiva Zīrāka, Pabalstu metodiskās vadības daļas vadītāja

Ministru kabineta 2008.gada 21.oktobra noteikumu Nr.866 "Vidējās apdrošināšanas iemaksu algas aprēķināšanas kārtība bezdarbnieka pabalsta apmēra noteikšanai un bezdarbnieka pabalsta un apbedīšanas pabalsta piešķiršanas, aprēķināšanas un izmaksas kārtība" 12. un 13.punkts paredz, ka bezdarbnieka pabalstu izmaksā par bezdarba periodu, kurā pabalsta saņēmējs nav darba attiecībās, un izmaksu uzsāk, kad ir saņemts Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) apstiprinājums par to, ka personai ir bezdarbnieka statuss, un no Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ir saņemtas darba devēja iesniegtās ziņas par to, ka persona ir zaudējusi darba ņēmēja statusu.

Attiecīgi minēto noteikumu 11.punktā definētais lēmuma pieņemšanas termiņš, proti, 10 darbdienu laikā pēc visas pabalsta piešķiršanai nepieciešamās informācijas saņemšanas no NVA un VID, ir nevis 10 darbdienu laikā no pieprasījuma iesniegšanas dienas, bet gan 10 darbdienu laikā, kad VSAA ir saņēmusi informāciju par personai piešķirto bezdarbnieka statusu (šo informāciju VSAA tiešsaistes režīmā saņem no NVA) un darba ņēmēja statusa zaudēšanu (darba devējs paziņo VID par darba ņēmēja statusa zaudēšanu ne vēlāk kā triju darbdienu laikā pēc statusa zaudēšanas, pēc tam šo informāciju VID nosūta VSAA).