Lasīšanai: 1 minūte

Vai ienākums no dzīvokļa izīrēšanas ietekmēs vecāku pabalstu

J
jautā:
15. decembrī, 2021
Ilze

Labdien! Drīz dodos bērna kopšanas atvaļinājumā. Gribu izīrēt savu dzīvokli (maksājot fiksēto 10% likmi kā IIN un reģistrējot līgumu VID). Līguma summa mēnesī nepārsniegs minimālo algu. Vai man būs tiesības bērna kopšanas atvaļinājuma laikā saņemt vecāku pabalstu, ko aprēķina no manas algas, un vai tā apmērs mainīsies, jo dzīvokļa īre tiks uzskatīta par saimniecisku darbību? Paldies!

A
atbild:
20. decembrī, 2021
Lidija Dārziņa
LV portāls

Ja izīrēsiet dzīvokli, izvēloties no šī ienākuma maksāt iedzīvotāju ienākuma nodokļa 10% likmi, nav jāreģistrē saimnieciskā darbība. Nodokļa maksāšanai piesakās, paziņojot par izīrēšanu Valsts ieņēmumu dienestam. No šī ienākuma nav jāveic valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas (VSAOI), ienākumu guvējs nav sociāli apdrošināts. Līdz ar to šāds ienākums neietekmē vecāku pabalstu apmēru.