TĒMA: Tieslietas

Izmeklētājam ir pienākums izpildīt uzraugošā prokurora norādījumus

J
jautā:
12. decembrī, 2021
Olegs

Vai uzraugošais prokurors kriminālprocesā ir tiesīgs noteikt izmeklētājam savu norādījumu konkrēto pildīšanas termiņu? Ja jā, uz kāda tiesiska pamata?

A
atbild:
03. janvārī, 2022
Olga Lauva
juriste

Atbilstoši Kriminālprocesa likuma 29. panta pirmās daļas 4. un 5. punktam izmeklētājam ir pienākums izvēlēties konkrētiem apstākļiem atbilstošu vienkāršāko kriminālprocesa veidu, kā arī izvēlēties un veikt tādas procesuālās darbības, lai nodrošinātu kriminālprocesa mērķa sasniegšanu pēc iespējas ātrāk un ekonomiskāk, kā arī  izpildīt sava tiešā priekšnieka, uzraugošā prokurora, amatā augstāka prokurora norādījumus vai izmeklēšanas tiesneša priekšrakstus.

Ņemot vērā iepriekš minēto, izmeklētājam ir pienākums izpildīt uzraugošā prokurora norādījumus, tai skaitā norādījumus ar noteiktu termiņu. Vienlaicīgi Kriminālprocesa likuma 29. panta otrās daļas 4. punkts izmeklētājam paredz arī tiesības pārsūdzēt uzraugošā prokurora lēmumus un norādījumus.