Kādā gadījumā ir tiesības uz vecāku pabalsta turpinājumu ārkārtas situācijas dēļ

J
jautā:
15. novembrī, 2021
Kristine

Labdien! Ja es saņemu BKP līdz 10.10.2021., vai es varu pretendēt uz turpinājumu to saņemt valstī izsludinātās ārkārtas situācijas dēļ, ja es nestrādāju un negūstu ienākumus kā pašnodarbinātais? Paldies!

A
atbild:
25. novembrī, 2021
Lidija Dārziņa
LV portāls

Bērna kopšanas pabalstu (171 eiro mēnesī) maksā līdz bērna 1,5 gadu vecumam neatkarīgi no tā, vai vecāks, kurš to saņem, ir nodarbināts vai nav nodarbināts.

Latvijā ārkārtas situācija tika noteikta no 11. oktobra.

Pabalsta turpinājums attiecas uz vecāku pabalstu, ja tā izmaksas periods beidzās, sākot ar 11. oktobri, nevis līdz šim datumam, kā tas ir jūsu gadījumā.

Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras informācijā šī situācija ir paskaidrota: ja piešķirtā vecāku pabalsta izmaksas periods (līdz bērna viena gada vai pusotra gada vecumam) beidzas laika posmā no 2021. gada 11. oktobra līdz 15. novembrim, bet ārkārtējās situācijas radīto apstākļu dēļ nav iespējams atgriezties darbā vai gūt ienākumus no saimnieciskās darbības, Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra (VSAA) turpina vecāku pabalsta izmaksu iepriekš piešķirtā vecāku pabalsta apmērā, bet ne vairāk kā 700 eiro mēnesī.

Pabalsta izmaksas turpinājumu var saņemt vecāku pabalsta saņēmējs, kas ir darba ņēmējs vai pašnodarbinātais un negūst ienākumus.

Vecāku pabalsta turpinājumu VSAA izmaksā līdz dienai, kad persona sāks gūt ienākumus kā darba ņēmējs vai pašnodarbinātais, bet ne ilgāk kā līdz 2021. gada 15. novembrim.

Šādu iespēju var izmantot tikai pabalsta saņēmēji ar:

  • sadarbspējīgu pret Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu,
  • medicīnisku atzinumu par nepieciešamību atlikt personas vakcināciju pret Covid-19.