Labdien!
Mans dēls apmeklē Rīgas PII, un no administrācijas tika saņemta informācija, ka katru gadu grupās tiek mainītas audzinātājas, t. i. audzinātājas ar konkrētu grupu kopā paliek tikai uz vienu mācību gadu, pēc tam, līdz ar bērna pieaugšanu, mainās.
Vai tas ir likumīgi un atbilst normatīviem? Informācijā par PII nekur šāds process nav minēts, parakstītajā līgumā arī nav, no visām paziņām, kuru bērni apmeklē kādu citu PII Rīgā, neviens nav zinājis par šādu normu. Manuprāt, šāda situācija ļoti slikti ietekmē bērna psiholoģisko stāvokli, jo katru gadu adaptācija ir jāiziet no jauna. Bērni (īpaši mazākie) ļoti pierod pie konkrētiem cilvēkiem.
Vai ir iespējams kaut kādā veidā ietekmēt šo situāciju? Cik zinu, konkrētajai PII nepietrūkst personāla, vienkārši ir radusies šāda “norma”.
Paldies par atbildi!
Attiecībā uz uzdoto jautājumu norādāms, ka valsts normatīvie akti neregulē šādas situācijas.
Tas, kādā veidā pirmsskolas izglītības iestāde organizē skolotāju piesaisti konkrētai bērnu grupai, ir atkarīgs no konkrētā pakalpojuma sniedzēja. Katrs pakalpojuma sniedzējs ir tiesīgs izvēlēties, kādā veidā, ievērojot normatīvo aktu regulējumu un ierobežojumus, tas sniedz savus pakalpojumus.
Izglītības likuma 28. pantā ir noteikts, ka izglītības iestāde ir patstāvīga izglītības programmu izstrādē un īstenošanā, darbinieku izraudzīšanā, finanšu, saimnieciskajā un citā darbībā saskaņā ar šo likumu, citiem likumiem un normatīvajiem aktiem un izglītības iestādes nolikumu vai satversmi. Tādējādi pakalpojumu sniedzējs ir tiesīgs pats noteikt, vai audzinātājas katru gadu tiek mainītas, vai arī seko līdzi sākotnējai bērnu grupai.
Viena kalendāra mēneša ietvaros sniedzam 300 e-konsultācijas.
Tā kā limits ir sasniegts, jautājumu varēsi iesniegt, sākot no nākamā mēneša 1.dienas.
Iespējams, ka atbilde uz līdzīgu jautājumu jau ir sniegta, tāpēc izmanto e-konsultāciju meklētāju!