Ja nepieciešams atbalsts, jāvēršas sociālajā dienestā

J
jautā:
24. oktobrī, 2021
Ann

Labdien! Vai studente no augstskolas pilna laika klātienes ar bāreņa statusu var iesniegt iesniegumu par maznodrošinātā vai trūcīgā statusu? Dzīvo viena, ģimenes nav, vientuļa, invaliditāte bijusi (vairs nedod), bet ir kustību traucējumi. Vecākiem tiesības atņemtas. Bieži slimo. Regulāri jāpērk zāles. Ar bāreņu statusa pabalstiem nav iespējams vienai izdzīvot (ap 100 eiro mēnesī). Par rēķiniem vien pāri 100 eiro jāatdod. Uz stipendijām maz vietu, un ir konkurss.

A
atbild:
27. oktobrī, 2021
Lidija Dārziņa
LV portāls

Ja ir nepieciešams atbalsts, jāvēršas savas pašvaldības sociālajā dienestā. Jāiesniedz iztikas līdzekļu deklarācija. Tajā prasītās ziņas un atbilstoši ienākumiem iespējamie pabalsti noteikti Ministru kabineta noteikumos Nr. 809 “Par mājsaimniecības materiālās situācijas izvērtēšanu un sociālās palīdzības saņemšanu.

No šī gada trūcīgas mājsaimniecības ienākumu slieksnis vienīgajai personai mājsaimniecībā ir 272 eiro. Maznodrošinātas mājsaimniecības ienākumu slieksni nosaka katra pašvaldība, līdz ar to tas ir atšķirīgs, bet ne augstāks par 436 eiro vienīgajai personai mājsaimniecībā.

Pašvaldības sociālajā dienestā uzzināsiet, kādu atbalstu varat saņemt, tajā skaitā var būt arī mājokļa pabalsts.