Lasīšanai: 1 minūte

Zemes noma ēkas īpašniekam

J
jautā:
14. oktobrī, 2021
Ruta

Labdien! Man pieder zeme, uz kuras atrodas citai personai piederoša ēka. Tika noslēgts zemes nomas līgums. Ēkas īpašnieks ir uzdāvinājis ēku citai personai, līdz ar to vairs nav ēkas īpašnieks. Zemesgrāmatā man ir noteikts zemes gabalu iznomāt ēkas īpašniekam. Vai nomas līgums, kas tika noslēgts ar iepriekšējo ēkas īpašnieku, tika izbeigts pats no sevis, vai joprojām ir spēkā?

A
atbild:
26. oktobrī, 2021
Latvijas Zvērinātu advokātu kolēģija
Jolanta Kramerovska, zvērināta advokāte

No uzdotā jautājuma nav skaidrs, kas tieši un uz kāda pamata ir ierakstīts Zemesgrāmatā, tāpēc ierakstu dzēšanas vai grozīšanas nepieciešamību nevaru komentēt. Pareizākais risinājums būtu izbeigt veco nomas līgumu un nodibināt jaunas nomas attiecības ar jauno ēkas īpašnieku, noslēdzot pārjaunojuma līgumu, aizstājot iepriekšējo nomnieku ar jaunu – ēkas jauno īpašnieku.