Lasīšanai: 1 minūte

Bezalgas atvaļinājuma piešķiršana

J
jautā:
13. oktobrī, 2021
Dita

Labdien! Vai darba devējs var atlaist no darba šādā situācijā: 2022. gada jūlijā man jādodas uz darbu pēc BKA, kas ilga pusotru gadu, bet, ņemot vērā, ka plānojam otro bērniņu un jūlijā būšu stāvoklī, vai ir iespējams darba devējam vēl lūgt bezalgas atvaļinājumu (piemēram, 2 mēnešus), lai pandēmijas laikā nebūtu jāstrādā?

A
atbild:
21. oktobrī, 2021
Zaida Kalniņa
LV portāls

Lai darbiniekam uzteiktu darba līgumu, ir jābūt pamatotiem iemesliem. Ja vēlaties izmantot bezalgas atvaļinājumu, jums laikus (vismaz vienu mēnesi iepriekš) jāvēršas pie darba devēja ar iesniegumu. Iesniegumā norādiet bezalgas atvaļinājuma izmantošanas periodu un sarunā informējiet par apstākļiem. Atbilstoši Darba likuma 153. pantam darba devējs lems par bezalgas atvaļinājuma piešķiršanu.