Lasīšanai: 1 minūte

Kādi ir būvuzrauga pienākumi

J
jautā:
12. oktobrī, 2021
Jānis

Labdien! Vai būvuzraugam ir pienākums kontrolēt būvdarbu procesa atbilstību normatīvo aktu prasībām? Paldies!

A
atbild:
15. oktobrī, 2021
Inese Helmane
LV portāls

Ministru kabineta noteikumi Nr. 500 “Vispārīgie būvnoteikumi” 2.13 punktā paredz, ka būvuzraudzība ir profesionāla un neatkarīga būvdarbu veikšanas procesa uzraudzība, lai pārliecinātos par kvalitatīvu un drošu būves būvniecību.

Šo noteikumu XI. sadaļā “Būvuzraudzība” 117. punktā noteikts, ka būvuzraudzības mērķis ir nodrošināt būvniecības ierosinātāja tiesības un intereses būvdarbu veikšanas procesā, kā arī nepieļaut:

  • būvniecības dalībnieku patvaļīgas atkāpes no būvprojekta;
  • būvniecību reglamentējošo normatīvo aktu pārkāpumus;
  • atkāpes no būvprojektā un darbu veikšanas projektā noteiktajām un citām darbu veikšanas tehnoloģijām.