TĒMA: Mājoklis

Ja koplietošanas telpās iekārto solāriju, nevis ratiņtelpu

J
jautā:
30. septembrī, 2021
Irena

Labdien! Mums daudzdzīvokļu mājas koplietošanas telpas tiek pārbūvētas par solāriju. Kad vāca parakstus, kungs stāstīja, ka tie paraksti nepieciešami, lai būtu ratiņtelpa. Protams, to, kas tekstu izlasa, ir ļoti maz un rezultātā cilvēki paraksta. Kā rīkoties, lai atkal tās telpas būtu koplietošanā?

A
atbild:
01. oktobrī, 2021
Inese Helmane
LV portāls

Pieļauju, ka daudzdzīvokļu māja ir sadalīta dzīvokļu īpašumos. Šādā gadījumā Dzīvokļa īpašuma likuma 2. pants noteic, ka dzīvokļa īpašums kā lietu kopība sastāv no atsevišķā īpašuma un attiecīgas kopīpašuma domājamās daļas. Dzīvokļa īpašuma sastāvā ietilpstošais atsevišķais īpašums un kopīpašuma domājamā daļa tiesiski nav atdalāmi.

Dzīvokļu īpašnieku kopība ir tiesīga izlemt ikvienu jautājumu, kas attiecas uz kopīpašuma daļu.

Ja kungs mājas koplietošanas telpas pārbūvē nelikumīgi, tad ir jāvēršas gan pie namu apsaimniekotāja, norādot uz to, ka dzīvokļu īpašnieku balsojums bija par cita veida koplietošanas telpu izmantošanu, gan pie vietējās pašvaldības būvvaldes ar iesniegumu par patvaļīgu būvniecību.