Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Mājoklis

Kādas ir radinieka likumiskās tiesības dzīvot kopīpašumā

J
jautā:
13. septembrī, 2021
Iveta

Ir kopīpašums: 1/2 domājamā daļa no mājas un zemes. Kopīpašniece jau vairākus gadus nedzīvo savā īpašumā, bet tajā dzīvo kopīpašnieces mirušā vīra brāļa meita. Vai viņai ir likumiskas tiesības dzīvot mūsu kopīpašumā bez saskaņojuma ar mums? Paldies par atbildi!

A
atbild:
23. septembrī, 2021
Latvijas Zvērinātu advokātu kolēģija
Jānis Lapsa, zvērināts advokāts, LU Juridiskās fakultātes lektors

Atbilstoši Civillikums 1068. pantam kopīpašnieku rīcībai jābūt saskaņotai. No jautājuma nav saprotams, vai abi kopīpašnieki ir vienojušies par lietošanas kārtību savā starpā vai nav. Ja ir vienojušies, kas ko lieto (tā var secināt no jautājuma), tad attiecīgi katrs no kopīpašniekiem šo lietošanā nodoto kopīpašuma daļu var lietot, tostarp iemitināt arī radiniekus vai īrniekus.