Lasīšanai: 1 minūte

Elektroniska dokumentu parakstīšana

J
jautā:
12. septembrī, 2021
Olegs

Vai Uzņēmumu reģistram nosūtāmajiem elektroniski parakstītajiem dokumentiem obligāti jābūt parakstītiem atsevišķā EDOC formāta pakotnē? Kāpēc?

A
atbild:
13. septembrī, 2021

Saskaņā ar Dokumentu juridiskā spēka likuma 4. pantu, lai dokumentam būtu juridisks spēks, tajā jāiekļauj šādi rekvizīti:

1) dokumenta autoru nosaukums;

2) dokumenta datums;

3) paraksts (izņemot likumā paredzētus gadījumus).

Ja kādam konkrētam dokumentam ir izveidots pielikums, tad šādu pielikumu var parakstīt kopā ar pamatdokumentu (vienā kopnē), savukārt savstarpēji neatkarīgiem (patstāvīgiem) dokumentiem ir jābūt parakstītiem individuāli.