TĒMA: Mājoklis

Kā anulēt ziņas par personas deklarēto dzīvesvietu

J
jautā:
21. augustā, 2021
Gunta

Labdien! Esmu šķīrusies, un vīrs pie manis vairs nedzīvo. Vai un kā varu viņu izdeklarēt?

A
atbild:
26. augustā, 2021

Ja persona labprātīgi neizdeklarējas, tad jums ir jāvēršas vietējās pašvaldības iestādē ar lūgumu anulēt šīs personas deklarēto dzīvesvietu attiecīgajā īpašumā.

Pašvaldībā jāiesniedz iesniegums, kurā norādīts:

  • vārds, uzvārds un personas kods personai, kuru vēlaties izdeklarēt no sava īpašuma;
  • adrese, kurā nelikumīgi deklarējusies persona;
  • pamatojums, kādēļ vēlaties to darīt.

Kā pamatojumu var norādīt Dzīvesvietas deklarēšanas likuma 12. pantā minēto:

  • persona, deklarējot dzīvesvietu, sniegusi nepatiesas ziņas (piemēram, nav radniecībā ar īpašnieku, vai nav noslēgts īres līgums);
  • personai nav tiesiska pamata dzīvot deklarētajā dzīvesvietā (piemēram, beidzies īres līgumā noteiktais termiņš).

Iesniegumu iespējams iesniegt pašvaldībā:

Pēc iesnieguma saņemšanas pašvaldības dzīvesvietas deklarēšanas iestāde pieņems lēmumu par to, vai anulēt personas dzīvesvietu.

Dzīvesvietas anulēšana ir bez maksas.

Atbilde sagatavota, izmantojot portālā mana.latvija.lv pieejamo informāciju.