Lasīšanai: 1 minūte

Brīvas dienas, stājoties laulībā, un naudas balva sakarā ar bērna piedzimšanu

J
jautā:
18. augustā, 2021
Jekaterina

Labdien! Vai, stājoties laulībā, no darba devēja pienākas trīs brīvas dienas un, piedzimstot bērnam, pienākas naudas balva? Ja jā, kad darbā var iesniegt laulības/bērna dzimšanas papīrus: uzreiz pēc fakta? Paldies!

A
atbild:
30. augustā, 2021
Zaida Kalniņa
LV portāls

Papildu bonuss – ne vairāk kā trīs apmaksātas brīvdienas sakarā ar stāšanos laulībā – ir noteikts Valsts un pašvaldības institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likuma 3. panta ceturtajā daļā, un tā mērķis ir piešķirt brīvdienas laika periodā, kad tiek reģistrēta laulība.

Naudas balvu izmaksu sakarā ar darbinieka bērna piedzimšanu darba likumdošana nenosaka. Šāds bonuss var būt noteikts uzņēmuma iekšējā normatīvajā aktā vai darba koplīgumā. Attiecīgi, ja naudas balvas izmaksa ir noteikta, tad darba devējam ir iesniedzams iesniegums un atbilstoši iekšējai noteiktajai kārtībai faktu apliecinošs dokuments – bērna dzimšanas apliecība.